
Dažniausiai užduodami klausimai
Konsultacijos formatas
Konsultacijos vyksta kartą per savaitinę ir trunka 50 min, jei bendraujame individualiai; 1,5-2h grupėje. Dažniausiai bendraujame internetu, nors kartais vyksta ir „gyvos" miego grupės.
Kaip atrodo konsultacija?
Kiekvieną savaitę pristatau naują temą. Jei tai nepirma konsultacija, eiga dažniausiai tokia:
-
namų darbų aptarimas
-
miego pasikeitimų įvertinimas
-
klausimai ir problemos
-
psichoedukacija: pristatau reikalingą informaciją, ją aptariame
-
kitos savaitės namų darbo aptarimas
Grupės susitikimai dėl laiko stokos dažniausiai būna mažiau interaktyvūs nei individualios konsultacijos. Psichoedukacijai skiriame nemažai dėmesio tam, kad klientas žinotų, kokia daromo pokyčio prasmė.
Ar reikia kažką pasiruošti?
Svarbiausia yra pasiruošti nusiteikimą: būti atviram procesui ir pokyčiui.
Prieš pirmą susitikimą aš atsiųsiu dvi anketas. Jos užpildomos iki pirmos konsultacijos.
Konsultacijų metu verta turėti popieriaus ir rašiklį užrašams.
Prieš kiekvieną konsultaciją klientas turi atsiųsti savo miego dienoraštį ir kitus namų darbus (iki sutarto laiko).
Konsultacijų kalendorius
Gydymo programa trunka ~6 savaites. Per šešias savaites susitinkame penkis kartus.
Po ketvirtos konsultacijos būna papildomos savaitės tarpas. Jis skirtas tam, kad įvykę pokyčiai galėtų „susigulėti", ir tam, kad klientas pamatytų, kaip sekasi vykdyti programą pačiam, be mano pagalbos.
Apie ką kalbame?
Pagrinde kalbame apie temas, susijusias su miegu. Visi klientai yra skatinami dalyvauti diskusijose, užduoti klausimus jei jų turi.
Nei vienas klientas nėra prašomas konsultacijų metu (ypač grupėje) atskleisti informacijos apie savo asmeninį gyvenimą, kuria nenori dalintis.
Kas vyksta tarp konsultacijų?
Klientai kiekvieną savaitę gauna namų darbų. Tam, kad įvyktų pokytis, jų atlikimas yra labai svarbi dalis. Tad tarp konsultacijų yra atliekami kasdieniai trumpi namų darbai.
Jeigu negalėsiu dalyvauti kažkurioje konsultacijoje?
KET-nemigai yra trumpalaikis psichologinis gydymas. Jis trunka tik 6 savaites, o konsultacijos vyksta tik kartą per savaitę. Taigi tai kliento atsakomybė susiplanuoti savo kalendorių taip, kad galėtų dalyvauti visose konsultacijose.
Jei konsultacijos vyksta individualiai, išskirtiniais atvejais (pvz., dėl ligos) 1 konsultaciją galima perkelti į kitą dieną. Perkėlimas yra organizuojamas likus nemažiau nei 24h iki prieš tai sutartos konsultacijos.
Jei konsultacijos vyksta grupės formatu, susitikimą praleidęs dalyvis gauna trumpą susitikimo informaciją ir miego režimo gaires el. paštu.
Kokie būna namų darbai?
Tikslas nėra nuolatos galvoti apie miegą. Todėl namų darbai dažniausiai užtrunka visai nedaug. Stipriausi pokyčiai daromi miego metu. Namų darbų pvz.: miego dienoraščio pildymas, pakeisto miego režimo laikymasis, minčių apie miegą užfiksavimas.
Ar programa lengva?
Programa gali kelti ne vieną iššūkį. Kadangi mūsų tikslas yra sureguoliuoti fiziologinius ir psichologinius miego procesus, (o tai rimtas darbas!), turėsime keisti miego režimą, praktikuosime užduotis, kurios gali prieštarauti fiziologiniam komfortui. Vsigi tai tik trumpalaikiai potyriai, kurie atneš ilgalaikį komfortą - geresnį miegą.
Abejoju, ar man nemiga...
Tokiu atveju galite užsiresgistruoti nemokamam skambučiui arba atlikti trumpą nemokamą testą (šis testas negali patvirtinti klinikinės diagnozės).
Vieta
Konsultacijos teikiamos NUOTOLIU.
Darbo valandos
Pirmadienis - Penktadienis
10 - 17h
Vieta
Paslaugos teikiamos iš Vilniaus.
Skubi psichologinė pagalba
Telefonu: visi kontaktai
Skubi psichologinė pagalba krizių atvejais:
www.klausau.lt
www.krizesiveikimas.lt
www.pylimas.lt/pacientams/psichologines-pagalbos-tarnybos/
Informacija ir pagalba esant savižudybės pavojui:
www.tuesi.lt
Skubi psichiatrinė pagalba stacionaro priėmimo skyriuose:
www.vasaros.lt
www.rvpl.lt
Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda:
www.kriziukomanda.lt
Psichologinė pagalba nėštumo ir gimdymo periodais:
www.mamamumsrupi.lt
www.krizinionestumocentras.lt
Kita psichologinė pagalba Vilniuje
Psichologinės pagalbos gavimo galimybės
https://pagalbasau.lt/gaukpagalba/
Jaunimo sveikatos centras Antakalnio poliklinikoje
-
Antakalnio g. 59, Vilnius
-
Tel. +370 674 90078
-
I, III, IV - 14:00-18:00 val.; II, V - 08:00-12:00 val.
Naujosios Vilnios poliklinikos PSC
-
Sirokomlės g. 8, Vilnius
-
Tel. +370 5 205 54408
-
I-V – 7:00-20:00 val.; VI – 8:00-12:00 val.
Sveikatos klinika | PSC (UAB „Vilniaus sveikatos namai")
-
Viršuliškių g. 34, Vilnius
-
Tel. +370 633 42462
-
I-V – 8:00-20:00; VI (išskyrus šventines dienas) 8:00-12:00 val.
Kaip pasiekti Vilnių?
Jei esate iš kito miesto ir psichologinės pagalbos reikia esant Vilniuje, ją galite gauti taip pat, kaip ir kitame mieste.
Jei jaučiate, kad norite kuo skubiau grįžti į savo miestą / šalį ir kreiptis pagalbos ten, drąsiai taip ir padarykite. Jei galite, praneškite artimam žmogui apie savo situaciją ir aptarkite galimybę jums padėti saugiai sugrįžti namo.
Autobusų stotis
Sodų g. 22, Vilnius, 03211 Vilnius
Traukinių stotis
Geležinkelio g. 16, Vilnius, 02100 Vilnius
Oro uostas
Rodūnios kl. 10A, Vilnius, 02189 Vilnius
Viešasis transportas
Visas reikiamas paslaugas dažniausiai galite pasiekti skambučiu. Jei pagalbos kreipiatės norėdami nuvykti gyvai, Vilniuje veikia pavežėjai Bolt (programėlė), autobusai bei troleibusai, el. paspirtukai ir dviračiai (Bolt, miesto dviračiai).
Iš stoties į miesto centrą galite nuvažiuoti troleibusais Nr. 1, 2, 7, 20 arba autobusais Nr. 26, 34, 53.
Esant Vilniuje
Vilnius, žavinga ir jauki Lietuvos sostinė, yra kultūros, turtingos istorijos ir architektūrinio grožio miestas. Mūsų miestas pasižymi unikaliu gotikos, renesanso, baroko ir neoklasicizmo architektūros deriniu. UNESCO sąraše esantis senamiestis yra akmenimis grįstų gatvelių, vaizdingų aikščių ir istorinių pastatų labirintas, suteikiantis lankytojams galimybę pažvelgti į jo turtingą praeitį.
Psichologiniu požiūriu Vilnius suteikia ramią aplinką, kuri ryškiai kontrastuoja su didesnių Europos miestų šurmuliu. Jo žaliosios erdvės, tokios kaip Vingio parkas ir Bernardinų sodas, siūlo ramias atsitraukimo vietas atsipalaidavimui ir sąmoningumo praktikoms. Gyvybinga meno scena ir daugybė kultūros festivalių taip pat prisideda prie bendruomenės ir savumo jausmo, kurie yra svarbūs gerai emocinei sveikatai.
Tačiau, kaip ir daugelyje šiuolaikinių miestų, Vilniaus gyventojai nėra apsaugoti nuo streso, kuris gali lengvai sukelti nemigą. Miesto gyvenimo spaudimas, kartu su vis labiau skaitmenizuotu gyvenimo būdu, neretam sutrikdo miego ritmą. Norint kovoti su šia problema, Vilniuje nėra daug galimybių. Tačiau pradėti galite nieko nelaukdami registruojantis į nemokamą konsultaciją.
Ar tyrinėjate vietinius istorinius lobius, ar mėgaujatės gamtos grožiu, ar ieškote sprendimų geram nakties miegui, Vilnius yra miestas, kuris rūpinasi ir smalsiais keliautojais, ir sąmoningais gyventojais.